Czas start!

„…aby język giętki
Powiedział wszystko, co pomyśli głowa […] / Słowacki/
… by pięknym słowem uczcić Rok Conradowski.

 

Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza zaprasza młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim o Nagrodę Giętkiego Pióra.

Konkurs realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Conrad 2017.

 

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji literackich i językowych oraz upowszechnianie wiedzy, twórczości i postaci Patrona Roku J. Conrada – Korzeniowskiego wśród młodzieży w wieku pomiędzy 14 a 18 rokiem życia (urodzeni w latach 1999 – 2003).

 

By zostać laureatem Złotego, Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe należy pokonać rówieśników w kolejnych etapach rozgrywek literackich:

I POZIOM – to konkurs na najlepszy esej liczący do 1000 słów rozwijający słowa Conrada: „Mistrz pięknych słów i wzniosłej idei”. [wrzesień 2017]

II POZIOM  – to konkurs na najlepsze opowiadanie nie dłuższe niż 3 strony formatu A4, który jest historią alternatywną jednego z conradowskich bohaterów.  Ten etap Konkursu przeznaczony jest dla autorów maksymalnie 20 najwyżej ocenionych esejów. [październik 2017]

III POZIOM  – to konkurs na najlepszy scenariusz spektaklu teatralnego/ adaptację sceniczną opowiadania „U kresu sił” J. Conrada – Korzeniowskiego. Tekst opowiadania dostępny jest na stronie www.gietkiepioro.parafiada.pl . W konkursie na scenariusz uczestniczą  autorzy maksymalnie 10 najwyżej ocenionych przez Jury w poprzednim etapie opowiadań. [listopad 2017]

Prace oceniać będzie niezależne Jury złożone z pisarzy i przedstawiciela Organizatora konkursu.

Laureatom Złotego, Srebrnego i Brązowego Giętkiego Pióra zostaną ufundowane specjalne nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika, natomiast laureaci poszczególnych etapów konkursu otrzymają dyplomy i drobne upominki. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o „Giętkie Pióro”.

Najlepsze prace ze wszystkich etapów zostaną opublikowane w katalogu pokonkursowym oraz na stronie internetowej projektu.

Gala Finałowa „na urodziny Conrada” odbędzie się 9 grudnia 2017r. w Teatrze Collegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). W czasie Gali zostaną wręczone nagrody oraz zostanie zorganizowana projekcja wybranych fragmentów filmów opartych na prozie Conrada – Korzeniowskiego.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Oczo5 Con
    Oczo4 Con
    oczo2 Con
    oczo3 Con
    oczo1 Con