Wyniki pierwszego etapu tegorocznej edycji Konkursu

Znamy już laureatów I etapu ogólnopolskiego konkursu literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra!

Spośród zgłoszonych 67 młodych autorów Jury w składzie Izabela Żukowska – przewodnicząca, Justyna Majchrzak, Małgorzata Sobieszczańska, Faustyna Toeplitz-Cieślak i z ramienia organizatora konkursu,  Stowarzyszenia Parafiada, Małgorzata Włodarczyk oceniło 62 prace adeptów pisarstwa .

Do II etapu, w którym najwyżej ocenieni w I etapie autorzy esejów, zmierzą się z formą opowiadania i zagłębią się w losy conradowskich bohaterów, zostali zakwalifikowani (w kolejności alfabetycznej):     

Brzezicka Ola / Choszczno

Brzozowska Iga / Poczesna

Czarnecka Nina / Gdynia

Hejno Wiktoria / Świdnik

Jarosz Paulina / Szczucin

Karolak Zofia / Poznań

Kawalec Laura / Grębocice

Lasota Aleksander / Jaczów

Łukasiewicz Natalia / Bełchatów

Malejka Maciej  / Katowice

Matyszkiewicz Michał / Dąbrowa Górn.

Mazur Inez / Kraków

Mielniczuk Justyna / Trzebiatów

Piątek Natalia / Poznań

Pośpiech Marta /Katowice

Sokołowska Zuzanna / Pełczyce

Suchacka Justyna / Katowice

Sudoł Joanna / Poznań

Szczypiór Natalia / Katowice

Szelągiewicz Laura / Poznań.

Gratulujemy !

Przewodnicząca Jury w swoim komentarzu napisała:

„Prace, które znalazły się w pierwszym etapie konkursu o Giętkie Pióro, można podzielić na dwa rodzaje – prace, które stanowiły autorską refleksję na temat słów Josepha Conrada, oraz prace, które poświęcone były samemu Conradowi. Gatunkiem, w którym miała być utrzymana praca, jest esej, a zatem ujęta w ramy literackiej formy subiektywna refleksja autora, do której punktem wyjścia są słowa zawarte w zadaniu konkursowym. Esej nie jest więc rozprawką ani recenzją. Dlatego premiowane były prace, które nie stanowiły opisu życia Josepha Conrada ani recenzje jego dzieł, a własne przemyślenia, którym przyświecała idea zawarta w słowach „Mistrz pięknych słów i wzniosłej idei”, prace czasem nawet daleko odbiegające od twórczości patrona konkursu, jednak zawierające subiektywną refleksję autora.”

W najbliższym  czasie opublikujemy komentarze wszystkich jurorów konkursu, a także najlepsze eseje.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, bo wśród nadesłanych prac nie było utworów słabych, niektóre zostały nieco niżej ocenione. Wszystkim zostaną przesłane dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.  

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Oczo5 Con
    Oczo4 Con
    oczo2 Con
    oczo3 Con
    oczo1 Con