Konkurs literacki 2020 rozpoczęty!

Konkurs literacki 2020 rozpoczęty!

I etap Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły koncentruje się wokół eseju – krótkiej formy (do 1000 słów) z pogranicza dziennikarstwa i literatury, wymagającej wyrażenia własnych przemyśleń popartych i wynikających z wielowiekowego zasobu twórczości literackiej.

Piękne w swojej prostocie słowa Karola Wojtyły:

„MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA

MIŁOŚĆ WSZYSTKO ROZWIĄZAŁA

DLATEGO UWIELBIAM TĘ MIŁOŚĆ

GDZIEKOLWIEK BY PRZEBYWAŁA”

pochodzące z „PIEŚNI O BOGU UKRYTYM” można w prosty sposób strywializować. Można je też twórczo rozwinąć. Kilkuletnie doświadczenie w organizacji konkursu pozwala ufać w to, że utalentowani młodzi adepci pisarstwa, przy wsparciu ich nauczycieli i rodziców, sprostają temu trudnemu wyzwaniu.

Niezwyczajna sytuacja epidemiczna, zdalnie prowadzone lekcje, pozwolą znaleźć czas na bardziej zindywidualizowaną naukę, rozwijanie pasji, czytanie i podnoszenie umiejętności pisania.

Na formularze zgłoszenia do konkursu i prace czekamy do 24 czerwca 2020 r.

Wyniki zostaną opublikowane już 30 czerwca, by w kolejnych miesiącach pracować nad nowelą.


One Reply to “Konkurs literacki 2020 rozpoczęty!”