Wyspiańskie Mikołajki za nami!

Wyspiańskie Mikołajki za nami!

7 grudnia 2019 roku w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów na warszawskich Siekierkach odbyła się Gala finałowa zamykające tegoroczny Ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży w 150 rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Laureatom i finalistom konkursu zostały wręczone dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, a ich nauczycielom/opiekunom – upominki.

Niezwykłych emocji dostarczyła wszystkim sztuka „Wesele 2.0 – wariacje na temat” autorstwa laureatki Złotego Pióra 2019 – Aleksandry Orlikowskiej i w reżyserii Grzegorza Jacha. W spektaklu wzięli udział aktorzy Sceny Młodych Teatru Wilanów: Rafał Krajewski jako Chochoł, Patrycja Zywert-Szypka w roli Gospodyni, Weronika Michalak jako Zosia, Ewa Zarzycka – Hanka, Witold Bieliński – Dziadek, Maciej Stadtmuller – Ojciec, Helena Kulczycka – Matka, Agata Kiełbińska – Dziewczyna i Patrycja, 4 Aktorzy – Michał Pęksa, Dominik Malinowski, Maksymilian Dębski oraz Wojciech Magdziak i Perkusista – Stanisław Wykowski. Charakteryzacja – Julia Borowska, realizacja techniczna – Jan Wykowski.

Dokumentację fotograficzną zawdzięczamy CogitoMedia i Sławomirowi Dynkowi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook