I Etap konkursu zakończony! Protokół Jury

I Etap konkursu zakończony! Protokół Jury

Jury 5. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły w dn. 30 czerwca 2020 r. w składzie: Izabela Żukowska – przewodnicząca Jury, Elżbieta Błachowicz, Faustyna Toeplitz-Cieślak, Małgorzata Sobieszczańska i Małgorzata Włodarczyk spośród 45 zgłoszonych prac zakwalifikowało do II etapu konkursu 21 autorów najwyżej ocenionych esejów:

Bieniek Kornelia „Ta, bez której wszystko jest niczym”

Chwist Amelia „Doktor Krokowski o miłości”

Chomiczewska Ewa „Miłość – czyje to imię?”

Falba Agnieszka „O Kimś… czyli o Miłości”

Jędruch Zofia „Czwarty wymiar”

Kozaczewska Magdalena „Miłość – całe życie”

Kozaczewska Marta „Mnie też wszystko wyjaśniła”

Kwietko-Bębnowska Zofia „Sos pomidorowy”

Lidzbarski Dawid „Miłość nie wymawia swojego imienia”

Malarz Natalia „Kocham, więc rozumiem”

Marcinkowska Bożena „Bez tej miłości”

Markiewicz Miłosz „Miłość wyjaśnia”

Okoń Łucja „Jeśli to Ty jesteś… – rzecz o pewnym Ogrodniku”

Patrzała Anna „Metafizyczność miłości”

Pawlikowska Agnieszka „Wyższy stan wartości”

Porębska Natalia „Bóg jest wśród nas”

Prochera Wiktoria „Niezdefiniowana definicja miłości”

Rymkiewicz Mateusz „Misterium spotkania”

Wiciejowska Aleksandra „Tata”

Wrzesień Łucja „W drodze”

Wujcik Sebastian „Rozdawanie kwiatów”

Jury podkreśla wysoki poziom wszystkich zgłoszonych prac oraz chęć i determinację uczestników konkursu, by jak najcelniej odnieść się do przekazu Patrona konkursu i Patrona Roku 2020 – Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II.

Jury pragnie podziękować za dofinansowanie konkursu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Jury dziękuje Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie za zaangażowanie w popularyzację konkursu literackiego dla młodzieży oraz Wydawnictwu św. Stanisława za wyrażenie zgody na udostępnienie utworów Karola Wojtyły na stronie internetowej www.gietkiepioro.parafiada.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *