II etap rozstrzygnięty!

II etap rozstrzygnięty!

Jury 5. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły w dn. 6 października 2020 r. w składzie: Izabela Żukowska – przewodnicząca Jury, Elżbieta Błachowicz, Faustyna Toeplitz-Cieślak, Małgorzata Sobieszczańska i Małgorzata Włodarczyk spośród 21 zakwalifikowanych do II etapu konkursu autorów dokonało oceny 19 zgłoszonych nowel (2 prace nie zostały dostarczone).

Do udziału w III etapie zostało zakwalifikowanych 8 autorów najwyżej ocenionych nowel:

Bieniek Kornelia „Kawiarnia przy ul. Fabrycznej”

Jędruch Zofia „Sekretarzyk”

Markiewicz Miłosz „Sztucer”

Okoń Łucja „Kamień”

Patrzała Anna „Filiżanka”

Porębska Natalia „Biały uniform”

Wrzesień Łucja „Spokój w chaosie”

Wujcik Sebastian „Dłonie”

Jury podkreśla wysoki poziom trudności związany z interpretacją i refleksją nad pisarstwem –filozofią Karola Wojtyły, nadto zauważalną dbałość o język i konstrukcję formy. Jury wyraża wdzięczność nauczycielom za zaangażowanie w indywidualny rozwój ich uczniów/podopiecznych.

Jury pragnie podziękować za dofinansowanie konkursu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury.

Jury dziękuje Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie za zaangażowanie w popularyzację konkursu literackiego dla młodzieży oraz Wydawnictwu św. Stanisława za wyrażenie zgody na udostępnienie utworów Karola Wojtyły na stronie internetowej www.gietkiepioro.parafiada.pl.

W najbliższym czasie zostaną opublikowane najwyżej ocenione nowele i artykuły jurorów podsumowujące II etap.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *